Виставка присвячена 110-річчю від Дня народження українського археолога Ю. Шумовського.

//Виставка присвячена 110-річчю від Дня народження українського археолога Ю. Шумовського.

Виставка присвячена 110-річчю від Дня народження українського археолога Ю. Шумовського.

22 березня 2018 року в Державному історико-культурному заповіднику м. Дубна відбулася презентація виставки із фондів заповідника, присвяченої 110-річчю від Дня народження українського археолога, дослідника Африки, члена міжнародної Вільної академії наук в Парижі, міжнародного Африканського інституту в Лондоні, НТШ у діаспорі та почесного громадянина міста Дубна Ю. Ф. Шумовського.
На виставці представлені особисті речі, предмети з досліджень і мандрівок Шумовського в республіці Малі та фотосюжети його робіт.
Ю. Ф. Шумовський народився в селі Мирогоща Дубенського району в родині священика. Випускник Дубенської гімназії, Кременецької духовної семінарії та Варшавського університету. Працював на Дубенщині як археолог польського національного музею, обіймав посаду директора Рівненського обласного краєзнавчого музею в період німецької окупації. Дослідник народів Африки, автор нарисів «Під гарячим сонцем Африки», викладав в Нью-Йорку. Закінчив життя у Саванні (США).
Письменник Микола Іванович Пшеничний під час презентації представив свою повість-есе «Наша родина не байдикувала» про родину Шумовських.
Захід розпочався з Божої служби в каплиці пророка Божого Іллі, що знаходиться у Надбрамному корпусі Дубенського замку.
З вітальним словом на презентації виступив директор Заповідника Леонід Кічатий. Також згадали про життя і діяльність Юрія Шумовського Юрій Пшеничний – заввіділом історії ДІКЗ м. Дубна; Вячеслав Посільський – вчитель історії Мирогощанської ЗОШ, Віктор Луц – завідуючий художнім відділом Рівненського краєзнавчого музею, Отець Володимир – настоятель Мирогощанської церкви Архистратига Михаїла, Світлана Соборук – голова Мирогощанської сільської ради.

 

IMG_3818IMG_3836IMG_3851IMG_3872IMG_3869IMG_3866IMG_3860

By |2018-10-20T19:29:18+00:00Березень 23rd, 2018|Categories: Події|0 Comments

Автор

Залишити коментар