«Кахлі Волині XV–XVIII ст.»

//«Кахлі Волині XV–XVIII ст.»

«Кахлі Волині XV–XVIII ст.»

Завдяки ініціативі музейників та археологів твори кахлярства історичних міст Волині вперше були зібрані на єдиній виставці, яку вже побачили Рівне і Луцьк. 6 березня виставку презентували у палаці Любомирських Дубенського замку. Для участі у виставці залучено експонати з фондових збірок Рівненського обласного краєзнавчого музею, Волинського краєзнавчого музею, Державного історико-культурного заповідника м. Луцьк, Державного історико-культурного заповідника м. Острог, Державного історико-культурного заповідника м. Дубно, Кременецького районного краєзнавчого музею, Кременецько-Почаївського історико-архітектурного заповідника. На виставці представлено 131 одиницю кахель та елементів декору кахельних печей. Вперше в комплексному поданні експонуються вироби зі спільного історичного регіону – Волині.
Метою проекту є ознайомлення фахівців та усіх, хто цікавиться історією української культури з темою кахлярства, привернення уваги до потреб поглибленого вивчення цієї теми, підкреслення її важливості у історичних та мистецтвознавчих студіях минулого Волині.
Проект виставки «Кахлі Волині XV–XVIII ст.» яскраво вписаний у історію сучасного музейництва Волині та археологічних досліджень краю також завдяки виданню кольорового каталогу представлених на виставці експонатів, більшість з яких неопублікована в літературі. Приходьте, щоб побачити красу, яка колись гріла помешкання князів, ігуменів і міщан.
Подяка адміністраціям та колективам установ-учасників проекту за сприяння в організації виставки.
Особлива подяка Віктору Луцу, Олексію Войтюку, Ользі Морозовій та Інні Львівській за роботу над виданням каталогу.

Від |2019-03-07T14:39:46+00:00Березень 7th, 2019|Категорія:|0 Коментарів

Автор

Залишити коментар