Працівник заповідника отримав премію І. Свєшнікова

//Працівник заповідника отримав премію І. Свєшнікова

Працівник заповідника отримав премію І. Свєшнікова

Переможцем Премії Ігоря Свєшнікова у галузі охорони і збереження культурної спадщини цього річ став завідувач відділу історії Державного історико-культурного заповідника м. Дубна Юрій Пшеничний.

28 квітня 2020 року премію вручали у Дубенському замку заступник голови Рівненської облдержадміністрації Сергій Гемберг, начальник відділу культури і туризму Рівненської облдержадміністрації Любов Романюк. До вітань долучилися директор заповідника Леонід Кічатий, міський голова Василь Антонюк та начальник відділу культури і туризму Дубенської міськради Тетяна Єфімчук.

За період роботи у заповіднику Юрій Пшеничний брав участь у багатьох охоронних археологічних дослідженнях, зокрема проводив самостійні археологічні розкопки на території Спасо-Преображенського, Свято-Вознесенського монастирів, городища-замчища у м.Дубні, на острові Дубовець. Ним обстежено понад 100 археологічних пам’яток у басейні річки Ікви. Брав участь у закордонних дослідженнях, зокрема, у 2018 році проводив археологічні розвідки багатошарового поселення римського часу поблизу міста Сянок(Польща). Науково-дослідницька робота Юрія Пшеничного є методичною та інформаційною основою для поглибленого вивчення історії Дубна, побудови музейних експозицій, проведення екскурсій, написанню статей. Юрій Пшеничний є співзасновником міжрегіональної громадської наукової організації «Дубенський археологічний осередок», якою в 2018-2019 роках успішно реалізовано науково-соціальний проект «Археологічна експедиція на острові Дубовець», котра буде продовжена і цьогогоріч.

Адміністрація та колектив Державного історико-культурного заповідника м. Дубна вітає свого колегу з нагородою та зичить міцного здоров’я, творчого настрою, яскравих і цікавих знахідок , успіхів у дослідницькій справі!

 

Від |2020-05-02T16:08:31+00:00Травень 2nd, 2020|Категорія:|0 Коментарів

Автор

Залишити коментар