Чий замок? Про розвиток Заповідника міста Дубно, співпрацю з містом та Велике будівництво

/, Новини/Чий замок? Про розвиток Заповідника міста Дубно, співпрацю з містом та Велике будівництво

Чий замок? Про розвиток Заповідника міста Дубно, співпрацю з містом та Велике будівництво

  • Яке майбутнє чекає на Державний історико-культурний заповідник м.Дубна?
  • Чи варто передавати історичні пам’ятки, які знаходяться на його балансі, у власність територіальної громади міста?

Про підводні течії та мотиви цього рішення, а також про долю Тараканівського форту у студії інформаційної агенції «Теза» ведуча програми «Точка зору» Юлія Лісовська розмовляла з директором Заповідника Леонідом Кічатим. Керівник установи не лише розкрив проблеми, які наразі стоять перед закладом, а й розповів, якою має бути співпраця між містом та Заповідником, а також про найближчі плани.

кічатий-директор-замок-дубно

Відповідаючи на питання журналістки про ставлення до звернення депутатів міської ради до обласної ради з приводу передачі 26 пам’яток місцевого та національного значення з власності територіальних громад області у власність територіальної громади міста, Леонід Кічатий, зокрема, сказав:

«Ми розглядаємо галузь туризму стратегічно і концептуально. І готові спілкуватись і консультувати на цю тему. Говорити – це наше, а це ваше неправильно. Об’єкти Заповідника – наше, загальне. До його розвитку, до відродження історичних об’єктів може долучитись мешканець Дубна, меценат, благодійник, Заповідник, міський бюджет, обласна рада , державний бюджет. Турист має приїжджати в Дубно і залишати тут кошти. І місто має дбати про створення навколо таких об’єктів відповідної інфраструктури».

Під час інтерв’ю Леонід Кічатий розповів, що на одній з чергових сесій Рівненської обласної ради буде розглядатись питання про виділення коштів для ремонтно-реставраційних робіт у правому крилі палацу князів Любомирських – облаштування бальної, дзеркальної, бенкетної зал.

«У нас є підстави і передумови увійти разом із Острозьким замком та Рівненським краєзнавчим музеєм у загальнодержавний перелік об’єктів культурної спадщини Рівненщини, який фінансується проектом «Велике будівництво», і стати центром європейської інтеграції на трасі Київ-Чоп», – зазначив директор Заповідника

Повністю інтерв’ю директора Державного історико-культурного заповідника Леоніда Кічатого у студії ІА «Теза» дивіться тут

Автор

Залишити коментар