До фондосховищ Заповідника була передана рідкісна ікона-феретрон XIX ст.

/, Публікації/До фондосховищ Заповідника була передана рідкісна ікона-феретрон XIX ст.

До фондосховищ Заповідника була передана рідкісна ікона-феретрон XIX ст.

Не завжди предмети, що потрапляють до фондосховищ можуть бути відразу представлені на експозиціях. Іноді це займає тривалий проміжок часу. Як, наприклад, це сталося з однією із ікон.

У 2017 році до фондової збірки Заповідника старостою церкви Св. Параскеви с. Мокре було передано ікону-феретрон (двохстороння ікона) «Божа Матір Одигітрія. Христос-Вседержитель», XIX ст.

Одигітрія – (з грец. – вказуюча дорогу) – ікона, де зображена Богородиця з Ісусом – дитям. Христос Вседержитель – (з грец. – всесильний, всемогутній) – центральний образ в іконографії Христа, якій представляє його, як Небесного Царя і Суддю. Ікону-феретрон найчастіше використовували у православних храмах біля амвона з правої і лівої сторін.

Стан ікони був дуже пошкоджений і потребував реставрації, а оскільки ДІК м. Дубно вже до десяти років співпрацює з Львівською філією національного науково-дослідного реставраційного центру України, то за допомогою фахових реставраторів ікону було реставровано і незабаром вона буде представлена в одній із експозиційних залів Заповідника

Автор

Залишити коментар