День Європи у Дубенському замку

/, Новини, Публікації/День Європи у Дубенському замку

День Європи у Дубенському замку

День Європи у Дубенському замку

У тому, що Дубно з кожним роком все більше набуває рис європейського міста, є старання і заслуга колективу Державного історико-культурного заповідника. Тому не випадково цьогоріч локацією відзначення Дня Європи на міжнародному рівні керівництво Рівненської області обрало родове гніздо князів Острозьких – потужної династії, яка у свій час здобула шану та авторитет у Європі.

«Так склалося, що важливі європейські інтеграційні процеси, як правило, відбуваються у столиці України. Голова Рівненської облдержадміністрації поставив ціль перенести їх у прекрасне місто Дубно, у замок. Адже ця фортеця  за свої 529 років ніколи не була взята штурмом, і в наші дні залишається прикладом стійкості, демократичності, мужності, толерантності і високої культури. Тому сьогодні День Європи відзначається у нас», – сказав, відкриваючи офіційну частину свята, директор Заповідника Леонід Кічатий.

Саме задля зміцнення підвалин європейської родини на рівні громад зібрались минулої неділі у замку поважні гості – представники іноземних посольств та консульств, народні депутати України, керівники територіальних громад Дубенщини та Польщі.

«Ми зараз є свідками унікального переформатування не тільки української економіки, але й світової. Адже переходимо до нового устрою під назвою регіоналістика, коли горизонтальні зв’язки територіальних громад однієї області поєднують їх із сусідніми країнами, їхніми регіонами, створюючи нові системи і нові успіхи», – відзначив історичність моменту голова Рівненської облдержадміністрації Віталій Коваль.

Віддає належне  колективу Заповідника Українська Православна церква. З рук архієпископа Рівненського та Острозького Іларіона Леонід Кічатий отримав Благословенну грамоту від митрополита Київського та всієї України Епіфанія.

 

Не приховували свого задоволення від напрацювання нових міжнародних контактів, які у подальшому сприятимуть входженню України до європейської спільноти, теплій зустрічі з нашими європейськими друзями  й ті, кого виборці делегували представляти їхні інтереси у найвищому законодавчому органі. Зокрема, народний депутат України Олександр Аліксійчук назвав Дубно другим (після Рівного) центром, де відбуваються  важливі євроінтеграційні заходи.

День Європи це і День дружби. Приємно було почути від поважних гостей з Чехії, Латвії, Польщі та Хорватії  слова про те, що вони вважають Україну невіддільною частиною Європи і дуже хочуть бачити нашу державу  рівноправним членом Євросоюзу. Про це говорилиу своїх виступах Генеральний консул Республіки Польща у м. Луцьку Славомір Місяк, Почесний консул Республіки Хорватія у Західному регіоні України Віталій Запухляк, Надзвичайний та Повноважний посол Латвійської Республіки в Україні Юріс Пойканс, заступник Генерального консула Чеської Республіки у м. Львові Владімір Кадлец.

Спільні проєкти, ідеї та партнерство. Відтепер керівники семи територіальних громад Дубенського району співпрацюватимуть з гмінами Седлецького повіту Мазовецького воєводства Республіки Польща. Про це свідчать меморандум та листи намірів, які вони підписали у Дубенському замку у рамках відзначення Дня Європи. Документ передбачає  підписання договору про співробітництво у культурній та освітній сферах, а також запозичення досвіду управління та створення безпекового середовища у громаді.

Голова громади Котунь у Польщі Гжегож Гураль, який активно сприяє налагодженню дружніх контактів між українськими та польськими громадами, назвав цей момент історичним, адже віднині половина гмін Седлецького повіту підписала договір з такою ж кількістю громад Дубенського  району. І це лише початок співпраці, адже пан Гжегож уже має підтвердження від решти гмін повіту про бажання своїми партнерами бачити громади Дубенщини.

У День Європи на гостей замку чекали приємні сюрпризи у вигляді нових експозицій та виставок. Найперше це відкриття постійно діючої виставки «Скарби наші духовні» у Надбрамному корпусі, де майже усі роботи виконані майстрами-реставраторами Заповідника. Висока духовна атмосфера в оновленій каплиці святого пророка Іллі, задумливий силует ієромонаха Арсенія, який  у своїй келії пише Дубенське Четвероєвангеліє, рідкісна експозиція старовинних ікон ХVІ- ХІХ століть – усе це зусиллями колективу та за підтримки обласної влади вдалось зробити  впродовж кількох місяців.

«Дуже приємно допомагати тим, хто готовий скористатись цією допомогою», – зауважив голова Рівненської облдержадміністрації Віталій Коваль . – Ми бачимо, як активно працюють керівництво, колектив Заповідника. За нашого сприяння, підтримки Президента України Дубенський замок включений у програму «Велика реставрація». Після реставрації  бальної зали, банкетної зали, ми зможемо з честю і гідністю запрошувати наших колег і друзів з інших країн та регіонів на Дубенський бал! Впевнений, що це буде щось феєричне!»

День Європи у Дубенському замку завершував концерт регі-гурту «The Lions» з м.Вроцлав. Його виступу, який транслювався он-лайн, посприяло Генеральне Консульство Республіки Польща у м.Луцьку.

Від |2021-05-19T11:22:14+00:00Травень 18th, 2021|Категорія:|Tags: , , |0 Коментарів

Автор

Залишити коментар