Дубенський замок став платформою для відзначення ювілею співпраці європейських країн

//Дубенський замок став платформою для відзначення ювілею співпраці європейських країн

Дубенський замок став платформою для відзначення ювілею співпраці європейських країн

Генеральне Консульство Республіки Польща в Луцьку 6 серпня 2021 року в Дубенському замку організувало заходи з нагоди 30-річчя створення Вишеградської групи. Цю спільноту спочатку в складі трьох, а згодом й чотирьох держав Центральної Європи (Чехія, Польща, Словаччина та Угорщина), створили в 1991 році з метою європейської інтеграції, посилення військової, економічної та енергетичної співпраці. Вишеградська група, яку ще називають «Вишеградською четвіркою» або ж V4, презентувала намагання цих країн співпрацювати в багатьох сферах.

Ювілейні заходи розпочались у Тронній залі Дубенського замку, де присутніх привітали консул Генерального Консульства Республіки Польща в Луцьку Пьотр Урбановіч і начальник відділу з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськими організаціями та ЗМІ Дубенської міської ради Ерна Шевчук.

Від свого народження «Вишеградська четвірка» провадила діяльність у напрямку вступу цих країн до Євросоюзу та НАТО, чого вона й зуміла досягти, – відзначила у вітальному слові заступник директора Заповідника м. Дубна Надія Любецька. – І дуже приємно, що Дубенський замок став своєрідною платформою для відзначення 30-річчя Вишеградської співпраці. Адже ця подія теж є сходинкою на шляху України до європейської інтеграції.

Державний історико-культурний заповідник м. Дубна має чималий досвід культурно-освітньої співпраці з країнами «Вишеградської четвірки». Особливо чітко і послідовно ця взаємодія відстежується в ділових стосунках із польськими колегами, про що свідчить реалізація багатьох спільних проєктів.

Офіційній частині передував чудовий концерт струнного квінтету «Імпреза» з м. Луцька. У виконанні волинських музикантів прозвучали милозвучні твори композиторів країн-учасників Вишеградської групи.

Вагомі напрацювання представлені на виставці

Найбільш вагомі напрацювання та результати діяльності об’єднання чотирьох європейських держав представлені на виставці «30 років Вишеградської співпраці», яку презентували на замковому подвір’ї.

Діяльність «Вишеградської четвірки» – це не лише велика політика, яка супроводжується зустрічами президентів держав. Нині в першу чергу – це добросусідські відносини між людьми, співпраця – транскордонна, економічна та культурно-освітня, – підкреслив під час відкриття виставки Пьотр Урбановіч. – У рамках Вишеградської співпраці уже кілька років діє проєкт V4 плюс, в якому бере участь Україна, яка, безумовно, відчуває підтримку в питаннях збереження територіальної цілісності під час війни з Росією та інфраструктурного і телекомунікаційного розвитку.

З нагоди ювілейної дати в Польщі випустили спеціальну поштову марку, яку консул передав керівництву Дубна, Заповідника та Дубенського осередку ЮНЕСКО.

Дубно і його Заповідник – партнери, з якими ми завжди співпрацюємо з великим задоволенням, – відзначив Пьотр Урбановіч. – Адже ви завжди відкриті для реалізації наших ідей. І сьогоднішні заходи – ще одне підтвердження моєї думки.

Виставка «30 років Вишеградської співпраці» експонуватиметься в Дубенському замку впродовж двох тижнів.

Автор

Залишити коментар