Фестиваль, як туристичне намисто Дубенського замку

//Фестиваль, як туристичне намисто Дубенського замку

Фестиваль, як туристичне намисто Дубенського замку

Обласний фестиваль «Мандруй Рівненщиною», який відбувся минулої неділі в Дубенському замку, зі своєю основною місією справився на відмінно. Організатори заходу для презентації туристичних продуктів, культурного та гастрономічного регіонального потенціалу об’єднали всі райони області в особі територіальних громад. Тим самим зробили ще один вагомий крок на шляху творення для Рівненщини іміджу туристичної перлини.

«Ідея проведення фестивалю виношувалось давно, – розповів заступник голови Рівненської ОДА Сергій Гемберг. – І ось сьогодні реалізувалась у туристично-гастрономічний фестиваль «Мандруй Рівненщиною». Переконаний, що це початок гарної традиції. Усі райони презентують власні туристичні дестинації, різні крафтові продукти, народні ремесла, самобутні творчі колективи».

Дубенчани та гості міста, які завітали до замку на фестиваль, отримали чудову нагоду продегустувати крафтові смаколики, придбати авторські сувеніри, стати учасниками майстер-класів із кулінарії та народних промислів, послухати автентичний спів найкращих творчих колективів.

Фестиваль не лише туристичний, а й гастрономічний

Пофестивалили на славу! Замковий двір був заставлений наметами, зазирнувши до яких, чи не кожен із відвідувачів фестивалю ставав потенційним туристом Рівненщини зі знанням її гастрономічних маршрутів. У цьому ж процесі залучили й головну фестивальну сцену, де презентували туристичні продукти, локації та проєкти.

«Сучасний турист хоче неймовірних емоцій, драйву, адреналіну, і нам є що йому запропонувати, – афішує свій продукт менеджерка туристичного центру «Бурштинові копальні» зі смт Клесів Ірина Якубович. – Сафарі на квадроциклі – це не лише подорож бурштиновим шляхом, а ціла експедиція: катання зачарованим лісом, спуск у затоплений кар’єр і екзотична поїздка місцями колишнього видобутку бурштину».

Традиційну кухню, яка є сьогодні на Рівненщині та передається з покоління в покоління, пропагувала керівниця проєкту «Кулінарна спадщина Рівненщини» Олена Хмельник із Рівного:

«Якщо ви приїжджаєте в будь-який регіон, щоб не лише щось цікаве побачити, але й посмакувати тамтешню кухню, ми пропонуємо вам спробувати автентичні страви рівненського краю. Зокрема, скуштувати мацик».

Унікальний туристично-інформаційний центр

Невіддільною частиною туристичного потенціалу не лише Дубенського замку, а й Рівненщини в цілому стало офіційне відкриття туристично-інформаційного центру. Унікальність його в тому, що він єдиний в Україні популяризує культурні шляхи Ради Європи. І один із найбільш популярних – Via Regia. Цей маршрут, протяжністю 4,5 тис. км, об’єднує 8 країн Європи й вже існує понад 2 тисячі років. Відтепер працівники туристично-інформаційного центру зможуть розповісти туристам про всі історико-культурні принади не лише нашого регіону.

«Проєктом охоплено 11 міст у 5 областях України. І Рівненщина – лише одна з туристичних принад, які відкриває сьогодні центр, – каже завідувач відділу туризму, менеджменту та інвестицій Заповідника Дубна Микола Мандзюк. – Відкриття туристично-інформаційного центру в Дубенському замку дозволить популяризувати весь маршрут якісно та ефективно».

Фестиваль «Мандруй Рівненщиною» подарував ще одну, далеко не зайву, можливість пізнати для кожного з нас свій край, його неповторні за колоритом куточки, нагадати про неймовірний туристичний потенціал Рівненщини.

«Кожен учасник і гість фестивалю «Мандруй Рівненщиною» для нас як туристична намистинка, і наше завдання – зібрати їх у гарне намисто та згодом показати його у всій красі нашим туристам, – висловлює свою думку про захід директор Заповідника м. Дубна Леонід Кічатий. – Адже туристичний потенціал Рівненщини надзвичайно потужний та різноманітний, і щоб його реалізувати ми маємо усі разом об’єднатись під гаслом: «Туризм – важлива галузь економіки держави!»

Детальніше про фестиваль у відео:

Автор

Залишити коментар