Відома мандрівниця презентувала свій перший роман у Дубенському замку

/, Новини/Відома мандрівниця презентувала свій перший роман у Дубенському замку

Відома мандрівниця презентувала свій перший роман у Дубенському замку

Сумчанка Анна Морозова вже бувала в Дубенському замку. 2012-го року вона, як волонтерка, разом із нинішнім завідувачем відділу по науково-освітній роботі Віталієм Циганюком, робили хорошу справу, долучившись до впорядкування територій історико-архітектурних пам’яток України. Волонтерські шляхи привели тоді юну ентузіастку і в наше місто.

Дебют

15 вересня 2021 року Анна Морозова завітала в колишній маєток князів Острозьких вже відомою мандрівницею, тревел-журналісткою та письменницею. Вона зі задоволенням прийняла запрошення Заповідника м. Дубна презентувати свій перший пригодницький роман «Четвертий помічник святого Христофора» в Тронній залі замку. Адже, ні в столиці України, ні у Львові, відчути романтичну атмосферу середньовіччя в інтер’єрі князівської доби, їй не довелось. Сама ж гостя зізналась, що наш замок за майже 9 років не впізнала – настільки багато позитивних змін у ньому відбулось.

Навколосвітня подорож автостопом 

На зустріч із молодою письменницею, яка нині мешкає в американському штаті Флорида, прийшли дубенчани – від бібліотекарів та блогерів до журналістів та байкерів. Усім було цікаво дізнатись, як цій юній дівчині, яку батьки бачили в дорослому житті лише інженером, вдалось здійснити навколосвітню подорож автостопом. Аня насправді спробувала себе в інженерії, здобувши технічний фах у Київській політехніці. Але затрималась у ній недовго. Далекі мандри вабили так, що накопичивши 2 тисячі доларів, дівчина-відчайдух у 2013 році з подругою вирушили в навколосвітню подорож.

Мільйонер по-доброму позаздрив 

Мандрівниця каже, що автостоп – унікальна можливість зустрітись із людьми, з якими в повсякденному житті ніколи не перетнешся. У Казахстані, для прикладу, випала нагода познайомитись із работорговцем, а за кілька днів після цього там же – з доларовим мільйонером. Що цікаво, останній по-доброму позаздрив Ані та її подрузі, які мають можливість подорожувати світом, а він про це лише мріє, тому що не може залишити свій бізнес. Так і сказав їм: «Ви – найбагатші люди».

У 2015 році вона полетіла до Штатів, аби взяти участь у щорічному фестивалі незалежного мистецтва «Burning Man», що відбувається в пустелі Блек-Рок штату Невада. Згодом за океаном вийшла заміж, і завдяки вільному володінню англійською мовою, яку вивчила у звичайній школі м. Суми, отримала робочу візу.

Довго шукала сюжет для своєї книги. І таки знайшла його, дізнавшись про історію потужного українського торговельного флоту, який у 90-х роках минулого століття, після розпаду Союзу, почав занепадати. З-під пера Анни Морозової вийшов авантюрний психологічний роман про пригоди українського моряка, який вона писала півтора року і назвала «Четвертий помічник святого Христофора». Книгу не назвеш автобіографічною, хоча в ній чимало реальних історій про життя мандрівниці під час навколосвітньої подорожі.

«Я могла б видати роман англійською в Сполучених Штатах, і це було б набагато легше зробити, – поділилась думками з аудиторією письменниця. – Але для мене було принципово відчути себе частинкою сучасної української літератури».

Анна Морозова продовжує подорожувати. На її рахунку нині 70 країн. Але уже не автостопом і разом з чоловіком та сином Дар’яном. Чотирирічний малюк встиг побувати з мамою у 22 країнах світу.

Письменниця-мандрівниця зізналася, що колись у мандрах автостопом зрозуміла – визначальне місце в житті мають люди, а архітектурні будівлі, природа, матеріальні цінності якось відходять на задній план. Проте сьогодні, перебуваючи у вашому місті, вона відчула неймовірні емоції:

«Подумати тільки – у 1492 році Христофор Колумб плив океаном у передчутті відкриття Америки, а в цей час на цих землях уже завершилося будівництво величного замку! Як круто тут це усвідомлювати».

Нині Анна Морозова пише наступну книгу. Вона буде про Флориду, де впродовж останніх років мешкає письменниця. А щасливчики, які потрапили на зустріч з надзвичайно цікавою гостею та її літературним менеджером Юлією Бузикіною, змогли придбати роман з автографом автора.

 

Автор

Залишити коментар