Логотип Дубенський замок
  • Головна
  • Відвідувачам
  • Інклюзія
  • Галерея
  • Про нас
  • Контакти

Реалізовані проєкти

Інклюзивна карта території Дубенського замку

Інклюзивні проєкти

Познайомитися з історією шанованого князівського роду Острозьких та міста Дубна зможуть і люди, які раніше не наважувались потрапити до замку.
Більшість людей з інвалідністю різних нозологій є відокремлені від культурно-мистецького життя бо не мають змоги відвідати заклади культури, через фізичні перешкоди, або неможливість сприйняття інформації. Тому метою нашої організації протягом останніх трьох років стало забезпечення доступності культурного продукту Дубенського замку, організації дозвілля, створення умов для комфортного перебування всіх відвідувачів, у тому числі осіб з інвалідністю.
У 2020 р. було реалізовано два гранди, які були профінансовані Українським культурним фондом в межах програми "Інклюзивне мистецтво".
Один із проєктів "Культурні продукти Рівненщини без обмежень", що реалізовувався ГО "Регіональним центром розвитку "Тріада" спільно з ВП ВГО «Генерацією успішної дії» у Рівненській області за інформаційним та організаційним сприянням Управління культури та туризму Рівненської обласної державної адміністрації.

Інклюзія                                    
Цей проєкт був спрямований на адаптацію культурних продуктів Дубенського замку до потреб людей з порушеннями зору та слуху.
Завдяки цьому проєкту особи з інвалідністю можуть відвідати Дубенський замок, як у супроводі екскурсовода так і скористатися аудіогідом з тифлокоментарем. Для самостійного пересування у музейному просторі було встановлено мнемосхеми; встановлено спеціальні контрастні протектори на сходові марші (підйом до музею та вхід у Надбрамний корпус); маркуваня території замку; етикетаж виставкових залів, виготовлених шрифтом Брайля; спеціальні путівники та буклети виготовлені шрифтом Брайля. Для людей з порушеннями слуху було підготовлено презентацію замку з перекладом на жестову мову.

Інклюзія 2
Наступний проєкт був розроблений у співпраці Державного історико-культурного заповідника м. Дубно, ВГО «Коаліція захисту прав інвалідів внаслідок інтелектуальних порушень» в партнерстві з Музеєм Ханенків м. Київ та Кременецьким краєзнавчим музеєм. Завдяки цому проєкту Дубенський замок став доступним для відвідувачів з інтелектуальними порушеннями. В рамках проєкту була виготовлена спеціальна брошура «Я збираюсь до музею», для підготовки людей цієї нозології до відвідування музею, дано інформаційний, методичний матеріал та розроблена екскурсія простою мовою.

Щиро дякуємо усім партнерам за реалізацію цих проєктів.

Контакти

Логотип заповідника Дубно
Україна, 35600, Рівненська область
місто Дубно, вулиця Замкова, 7a
+380984758621 (каса)
+380965752552 (шлюб)
Email: Напишіть нам!
Web: www.zamokdubno.com.ua

Графік роботи

З 15 травня працюємо з 9:00 до 20:00 год.
Без обідньої перерви.

Експозиційні та виставкові зали зачиняються за 15 хв до завершення робочого дня.

Вихідні дні: 1 січня, 7 січня та перший день Великодня

Долучайтеся до нас!

© 2024 Дубенський замок