Логотип Дубенський замок
  • Головна
  • Відвідувачам
  • Інклюзія
  • Галерея
  • Про нас
  • Контакти
  • Правила відвідування

Новини заповідника

Регіональна платформа керівників

Проблему незаконної забудови Дубенського замку обговорили в ході проведення Регіональної платформи

27 березня наше місто приймало учасників Регіональної платформи керівників територіальних громад Рівненщини. Захід під егідою Асоціації міст України, на якому розглядались актуальні питання становлення органів місцевого самоврядування в умовах нового адміністративно-територіального устрою, зібрав народних депутатів України, представників Міністерства розвитку громад та територій України, Рівненської ОДА, голів територіальних громад Рівненщини.

Регіональна платформа керівників 2
Модератором платформи виступив виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.
У програмі проведення заходу була презентація Дубенського замку – пам’ятки історії, культури та архітектури України. Користуючись нагодою, ми поспілкувались з окремими учасниками Регіональної платформи на актуальну і таку ж болючу тему для колективу Заповідника – незаконну забудову туристичної перлини нашого міста.

В’ячеслав Рубльов, народний депутат України:
Скажу з цього приводу наступне: дуже легко завдати непоправної шкоди таким історичним перлинам нашого краю, як, наприклад, Дубенський замок. Безперечно, об’єкти, зведені навколо його мурів, негативно позначаються на загальному сприйнятті численними туристами краси замку.

У стінах парламенту тема незаконної забудови замку звучить все гучніше. До неї звертаються народні депутати Олександр Аліксійчук та Соломія Бобровська. Без жодних вагань готовий підтримати своїх колег. Вирішення проблеми незаконної забудови історичної пам’ятки я бачу через звернення до Міністра культури України Олександра Ткаченка, який працював парламентарієм, а сьогодні й сам Бог йому велів ініціювати розгляд таких питань на рівні Кабінету Міністрів.

Як голова підкомітету з питань регіональної політики та місцевих бюджетів Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування я зацікавлений у залученні державних коштів у розвиток Державного історико-культурного заповідника міста Дубна
Соломія Бобровська, народна депутатка України:
У листопаді минулого року я звернулась до національної поліції та прокуратури з приводу дотримання чинного законодавства під час будівництва об’єктів в охоронній зоні навколо Дубенського замку. Наразі відкрито кримінальне провадження, процесуальне керівництво яким здійснює місцева прокуратура.

На жаль, у цю ситуацію сьогодні не може втрутитись державна архітектурно-будівельна інспекція – цей наглядовий орган впродовж року знаходиться у процесі реформування. Однак мене дивує відсутність чіткої позиції з цього приводу Рівненської облдержадміністрації. На подібні факти мають оперативно реагувати як органи державної виконавчої влади, так і правоохоронні органи.

Скористаюсь приїздом до Дубна: ще раз поцікавлюсь ситуацією навколо замку, а у найближчі дні з’ясую у місцевій прокуратурі, як просувається кримінальне провадження за фактами незаконної забудови. Це для мене принципово
Регіональна платформа керівників 3
У рамках обговорення Регіональної платформи питання будівництва об’єктів в охоронній зоні історичної пам’ятки міста Дубна теж згадувалось. На мою думку, ця проблема сьогодні має лежати у площині діяльності правоохоронних органів.

Крім цього, вона напряму стосується сфери містобудування. Генеральний план міста Дубна має бути оновлений і повинен передбачати заборону забудови в охоронній зоні пам’ятки історії та архітектури. І ще дуже важлива робота органу архітектурно-будівельного нагляду. Реформа цієї служби йде планово, визначеним шляхом. Але не слід чекати завершення цього процесу, щоб потім лише констатувати факт незаконної забудови.

Я переконаний, що на такі факти має бути завчасне та адекватне реагування місцевої влади, так як Законом України «Про охорону культурної спадщини» не передбачено жодних дозволів та погоджень будівництва в охоронній зоні пам’ятки. Замок для міста – це чудова можливість економічного зростання, потужний магніт, який притягує тисячі туристів. А це – додаткові надходження до бюджетів різних рівнів. Тому місцева влада має бути у першу чергу зацікавлена у дотриманні законодавства у сфері охорони історико-культурної спадщини
Висновок зі сказаного напрошується сам собою. Питання незаконної забудови в охоронних зонах історичних пам’яток є пріоритетним та потребує чіткого, злагодженого механізму взаємодії всіх відповідних служб у питанні дотримання вимог чинного законодавства у сфері охорони історико-культурної спадщини та координації зусиль і контролю за результатами їх реалізації.

Контакти

Логотип заповідника Дубно
Україна, 35600, Рівненська область
місто Дубно, вулиця Замкова, 7a
+380984758621 (каса)
+380965752552 (шлюб)
Email: Напишіть нам!
Web: www.zamokdubno.com.ua

Графік роботи

З 1 квітня працюємо з 9:00 до 18:00 год.
Без обідньої перерви.

Експозиційні та виставкові зали зачиняються за 15 хв до завершення робочого дня.

Вихідні дні: 1 січня, 7 січня та перший день Великодня

Долучайтеся до нас!

© 2024 Дубенський замок
УКФ
Сайт адаптовано за підтримки
«Український культурний фонд».
2021 рік
ХОСТИНГ САЙТІВ