Логотип Дубенський замок
  • Головна
  • Відвідувачам
  • Інклюзія
  • Галерея
  • Про нас
  • Контакти

Новини заповідника

ЮНЕСКО і Заповідник Дубна відновлюють міжнародні контракти

ЮНЕСКО і Заповідник Дубна відновлюють міжнародні контракти

З 12 по 16 грудня українська делегація проїхала понад 2 тисячі кілометрів автошляхами сусідньої Польщі. Метою далекої подорожі для керівника Тернопільського обласного відділення Міжнародного центру впровадження програм ЮНЕСКО Віталія Семенюка, очільника відділення цієї ж організації у м. Дубно Леоніда Дудка та директора Заповідника м. Дубна Леоніда Кічатого стало відновлення і повернення на звичні рейки (після карантинних обмежень) співпраці з польськими партнерами.

Найперше «туристичний навігатор» привів наших земляків до гміни Котунь Седлецького повіту Мазовецького воєводства, де їх зустрів давній добрий приятель і водночас генератор та координатор міжнародних програм і проєктів Гжегож Гураль. Цього разу з очільником польської громади обговорили поглиблення співпраці поміж п’ятьма громадами Польщі та Дубенського району, основи якої були закладені під час проведення Дня Європи в Дубенському замку. Мова йшла про приїзд до Польщі їхніх українських колег, аби ділові контакти набрали практичних обрисів.

ЮНЕСКО і Заповідник Дубна відновлюють міжнародні контракти. Фото 1

Директор Державного історико-культурного заповідника м. Дубна Леонід Кічатий скористався нагодою для зустрічі з керівником культурного центру «Реймонтувка», з яким обговорили спільні програми та проєкти, можливості їхнього фінансування. До слова, польська сторона у форматі транскордонного співробітництва останні п’ять років проводить мистецькі пленери зі залученням коштів Євросоюзу. Зазвичай до таких пленерів долучаються митці багатьох країн Європи. Поки що України там немає, але…

Представники нашої делегації домовились, що спільно з гміною Котунь у період з травня по вересень 2022 року (якщо цьому не завадять форс-мажорні обставини) в Дубенському замку проведуть міжнародний мистецький пленер. Чи це буде художній чи скульптурний пленер, або ж за участі ковалів чи різьбярів – визначаться згодом. Але готуватись до європейського заходу Заповіднику вже потрібно.

У Котуні також обговорили можливості встановлення реклами проєкту Via Regia Ukraine на варшавській автотрасі, а також зустрілись із представниками двох туристичних фірм, які займаються організацією поїздок польських туристів до України.

ЮНЕСКО і Заповідник Дубна відновлюють міжнародні контракти. Фото 2

Наступного дня українську делегацію зустрів партнерський замок м. Гнєв Поморського воєводства. Про участь Заповідника м. Дубна в спільних грантових проєктах розмовляли з каштеляном замку Ярославом Стручинським. Зокрема, йшлось про прибуття до м. Гнєв пересувної виставки робіт учасників художнього пленеру, тематичних виставок патріотичного змісту «Революція Гідності» та «Добровольці нескореної України». Витрати на розміщення, переміщення та промоцію цих виставок за кордоном взяли на себе наші польські партнери. Важливо, що ці виставки експонуватимуться не лише в Гнєвському замку, але й будуть подорожувати різними містами та гмінами Польщі.

Останнім пунктом дружнього ділового візиту став Гданськ, де випала нагода зустрітись з ексдепутатом Європарламенту, колишнім міським головою Сопота Яном Козловським, який 2013 року брав участь у відкритті у Дубенському замку виставкової зали нумізматики. Нині пан Козловський є помічником маршалка Поморського воєводства і залишається дуже контактною людиною, якщо йдеться про реалізацію спільних з Україною культурних проєктів. Він, як і ми, зацікавлений у зустрічі в Заповіднику з польськими туроператорами. Як правило, іноземний турист доїжджає до Львова, а далі для нього terra incognita в історичному сенсі. Позаяк у Дубенському замку створений туристично-інформаційний центр і ми вже позначені на карті Європи в проєкті Via Regia, то Заповідник м. Дубна зацікавлений у тому, щоб польські туроператори отримали готову дієву промоцію туристичного продукту, який пропонує найперше Рівненська, а також Житомирська, Волинська, Тернопільська області.

З польськими партнерами домовились, що цей огріх у вітчизняній туристичній галузі спробуємо усунути під час проведення Дня Європи в травні. Поморське та Мазовецьке воєводства готові направити до нас туроператорів, які будуть зацікавлені в такій співпраці.

ЮНЕСКО і Заповідник Дубна відновлюють міжнародні контракти. Фото 3

У ході візиту української делегації до Польщі відбулась зустріч із чотирма вуйтами (головами) місцевих громад – Котуня, Гнєва, Цедри Вєлкі та Нового. На прикладі об’єднаної громади м. Овруча (Житомирська область), яка цього річ брала участь у спільному українсько-польському «круглому столі» в Дубенському замку, можна простежити практичні результати міжнародної співпраці. Вже незабаром громада Овруча та польська гміна м. Нове підпишуть договір про співробітництво. Тобто ЮНЕСКО, як і Заповідник м. Дубна, є ініціаторами та координаторами укладання міжнародних контрактів.

Продуктивною виявилась поїздка до Польщі і для Тернопільського обласного відділення Міжнародного центру впровадження програм ЮНЕСКО та його Дубенської філії. Зокрема, попередньо домовлено про передачу в Україну ще одного пожежного автомобіля з гміни Котунь, 12-місного авто марки «OPEL» для перевезення дітей з особливими потребами для Заповідника м. Дубна з м. Гнєв, і двох вантажівок «Scania» з Поморського воєводства.

Під час перебування в Польщі не обійшлось без обговорення політичних питань. Поляків сьогодні хвилює ймовірність прямої агресії з боку Росії проти України. Вони цікавились думкою гостей із цього приводу. У відповідь почули: Україна залишається форпостом миру й стабільності в Європі. А в разі вторгнення агресора на її територію, наша держава готова дати гідну відсіч ворогові. І в цих намірах ми маємо повну підтримку країни-сусіда – Республіки Польща.  

Контакти

Логотип заповідника Дубно
Україна, 35600, Рівненська область
місто Дубно, вулиця Замкова, 7a
+380984758621 (каса)
+380965752552 (шлюб)
Email: Напишіть нам!
Web: www.zamokdubno.com.ua

Графік роботи

З 15 травня працюємо з 9:00 до 20:00 год.
Без обідньої перерви.

Експозиційні та виставкові зали зачиняються за 15 хв до завершення робочого дня.

Вихідні дні: 1 січня, 7 січня та перший день Великодня

Долучайтеся до нас!

© 2024 Дубенський замок