Заповідник м. Дубна: головні підсумки 2024 року
Перегляди: 183
Добре, коли по закінченні року є про що звітувати. Значить рік прожито недаремно
Науково-дослідницька робота
Зверстана збірка статей до «Дубенського наукового вісника» №5, присвячена 30-річчю створення Державного історико-культурного заповідника м. Дубна. Опрацьовано археологічні колекції з розкопок на острові Дубовець та шурфування у Дубенському замку у 2023 році. Підготовлено статтю «Дубенська волость від доби князів Острозьких до середини XVI ст.»
Підібрані художні полотна авторства європейських художників на світську тематику, пейзажі , портрети дубенської лінії князів Любомирських та прийняті технічні рішення щодо їх розташування для декорування інтер’єру палацу князів Любомирських Дубенського замку. Підібрано, описано та оцифровано 10 унікальних експонатів доби князів Острозьких із фондів заповідника і надано до опублікування матеріалу у науково-популярному журналі «Історичний калейдоскоп».
Підписана угоду про співпрацю із Національною бібліотекою ім. Вернадського у питанні підготовки факсимільного видання Дубенського Євангелія. Опрацьовані архівні джерела з історії книгописання в дубенських монастирях з фондів Центрального Державного історичного архіву, які стосуються перебування у них Дубенського Євангелія XVI ст.
Разом із реставраційною майстернею розроблено та розміщено манекен-репліку однострою воїна УПА поруч з одностроєм вояка Червоної Армії у залі історії ХХ століття. До Дня Героїв у вестибюлі палацу князів Любомирських встановлена інсталяція Героїв (цифровий варіант полеглих дубенчан у російсько-українській війні з 2014 року). До Дня Української Конституції змонтовано інформаційний плакатно-документальний стенд «З історії українського конституціоналізму». Підібрані та змонтовані фотодокументальні матеріали для монтажу виставки до Дня Української Державності «Князі на Дубні – державотворці!».
Підготовлена стаття за результатами археологічних розкопок 2023 року на острові Дубовець у збірку «Археологія і давня історія України». Науковий звіт за результатами цих же археологічних розкопок надіслано в Інститут археології НАН України. Підготовлено супровідну статтю щодо походження та історії написання Дубенського Євангелія. Проведена презентація факсимільного видання Дубенського Євангелія XVI ст., а також науково-практична конференція, присвячена 250-річчю від запровадження в Дубні контрактових ярмарок.
Взяли участь у конференції у Національному заповіднику «Замки Тернопілля» на базі палацо-паркового комплексу «Вишнівець» з доповіддю на тему «Актуальність дослідження інвентарів Дубенського палацу Ходкевичів для реконструкції мистецько-речового наповнення магнатських резиденцій Волині XVIII – початку ХІХ ст.»., а також були учасниками конференції у Національному заповіднику «Замки Тернопілля» на базі Збаразького замку з доповіддю на тему «Визначення етапів руйнації Дубенського форту-застави», та конференції «Захист культурної спадщини та протидія культурному стиранню у збройному конфлікті: нові виклики та досвід України», організованою Кримським інститутом стратегічних досліджень у партнерстві з Міністерством культури та інформаційної політики України та Міністерством закордонних справ України.
Відповідно до впровадження порядку декомунізації музеїв України, здійснено демонтаж музейної вітрини, присвяченої героям Радянського Союзу Іванову І. І. та Фролову О. Ф. у залі історії XX ст. Натомість її наповнено новими фотодокументальними матеріалами, військовими мемуарами, які стосуються історії танкової битви на лінії Луцьк-Дубно-Броди 25-30 червня 1941 року, що дає змогу об’єктивно оцінити перші дні німецько-радянської воєнної кампанії.
Доповнено новими знахідками (посудом, натільними та накладними хрестиками та ін.) постійну музейну експозицію «Археологія дубенських монастирів». Проведено презентацію знахідок та брифінг для інформагенції «Суспільне.Рівне» за результатами археологічних розкопок на острові Дубовець у 2023 році.
Науково-експозиційна та просвітницька робота
Рік розпочався з презентації виставки слов’янської міфології «Дивосвіт» художниці О.Петровської (м. Радивилів). Політичну карикатуру і її роль в житті суспільства представили виставкою «Карикатурою проти війни» В.Голуба (м. Здолбунів). У рамках обласної мистецької акції «Мелодії вічного джерела» презентовано виставку творчих робіт подружжя Оксани та Ігоря Петруків (м. Сарни). Відкрито фотовиставку О. Харвата та М. Долганової «Любов завжди вчасна». Проведено презентацію виставки «Воскреситель українських замків», присвячену Дню народження Героя України, Почесного громадянина м. Дубно Б. Возницького. До 20-річчя ювілейної мистецької виставки гурту «Палітра» експонувалися художні роботи цього колективу в палаці князів Любомирських. Відбулась виставка-продаж творчих робіт військового капелана О. Левчука «Врятовані святині зі Сходу».
До Міжнародного Дня музеїв проведений мистецький пленер «Українська весна у Дубенському замку». До Дня Героїв було створено мультимедійну виставку «Герої не вмирають». Мистецтво вирощування карликових дерев відвідувачі замку могли споглядати на виставці «Бонсай Шлях». Відкрито виставку мініатюрної скульптури К. Сапожко (м. Славута). За результатами мистецького пленеру було відкрито фотовиставку О. Харвата та Б.Андресюка «Українська весна у Дубенському замку».
До 80-річчя відомої вишивальниці Л. Загальської створено тематичну виставку «Золота нитка долі». У рамках співпраці з Національним заповідником «Замки Тернопілля» відкрито виставку «Святині Тернопілля». До Дня фотографа експонувалась фотовиставка «Архітектурні фрагменти древнього Дубна». З нагоди Дня художника України експонувались роботи дубенських художників І.Ковальчука та М.Марчук. У рамках співпраці з Тракайським історичним музеєм презентовано фотовиставку «Символ державності, острівний замок Тракаю – візитна картка Литви».
Презентовано фотовиставку загиблого Героя України Д. Кривого «Краса Бузького Гарду». До Міжнародного дня капелана була відкрита виставка «Капелани на службі Богу та Україні». Відбулись виставки військовослужбовиці Н. Іпаткіної «Дивосвіт жінки», «Вбрання доби Івана Мазепи» – історичних костюмів до тизеру фільму «Резидентка Його Величності». Завершився рік створенням новорічно-різдвяної виставки «Калейдоскоп новорічних прикрас».
Науково-просвітницька робота
2024 рік розпочався з проведення заходу для студентів Дубенського фахового педагогічного коледжу РДГУ, присвяченого вшануванню бою під Крутами. Спільно з ГО «Волинська азалія» проведено літературний вечір поезії у рамках акції «Національний тиждень читання». З нагоди Міжнародного дня театру за участю студентів Дубенського педколеджу РДГУ проведені театральні вечорниці за повістю О. Кобилянської «Земля».
Відбулась презентація факсимільних видань київського видавництва «Горобець» – «Львівського Апостола» Івана Федоровича 1574 р., Теслугівського Апостола 1594 р., Христинопільського Апостола сер. XII ст. До Дня пам’яток та з нагоди Дня народження Б. Возницького проведений захід «Воскреситель українських замків» за учасю доньки Героя України Лариси Возницької-Разінкової. До Міжнародного дня музеїв презентовано книгу «Краєзнавці Дубенщини» А. Пожарського та М. Романюк.
До Дня вишиванки проведено захід «З вечора аж до ранку вишивала дівчина вишиванку». Відбулись благодійні акції зі збору коштів для УДА ДФТГ № 2 «Волинь». Презентовано книгу А. Чобота «Сержант В’юн» (на прикладі воїна М. В’юка – військовослужбовця з Радивилівщини). Організовані читання твору класика польської літератури А. Мальчевського, у ході яких відбувся відеоміст Дубно- Гіжицько. До дня вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії росії, проведено акцію «Голоси дітей». До Всесвітнього дня ляльки проведений майстер-клас з виготовлення сучасної в’язаної ляльки (в рамках благодійної акції для дітей ВПО та військовослужбовців).
До Всесвітнього дня біженців за участю БФ «Рокада» для ВПО проведений захід «Надія вдалині». Для вразливої категорії населення разом з ГО «Спільно до дії» проведені групові заняття з каністерапії. За участю БО «Фонд громади м. Дубно «Добробут» неодноразово проводились навчання соціально активних мешканців громади та волонтерів «Школа активного громадянина». Проведено презентацію робіт переможниць Міжнародного студентського конкурсу «Концепція благоустрою території замку кн. Острозьких – Любомирських у Дубні».
На виконання розпорядження голови Рівненської обласної держадміністрації на території Дубенського замку проведено захід соціальної адаптації ветеранів війни «Дубенська сила». Організовано літературно-музичний вечір-реквієм до 70-річчя від Дня народження краєзнавця, письменника М. Пшеничного. Проведено захід з вшанування пам'яті загиблих військовополонених «Азовсталі» – «Оленівка- сучасний Освєнцім».
До Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України спільно з ГО організований «Молитовний сніданок». До цього ж свята за участю волонтерів, ВПО проведено патріотичну акцію «Нашої країни кольори» та в Тронній залі організований літературно-мистецький захід «Поезія війни» спільно з Дубенською первинною організацією Спілки письменників України. До Дня українського кіно відбулись зустріч з кінорежисером М. Величковським та відеосторітелінг «Кіно у нашому житті».
З нагоди відзначення Європейського дня мов проведено зустріч з представниками національно-культурних товариств Дубна. До дня музики в Тронній залі відбувся захід «День музики у замку». З нагоди 178-річниці перебування Т. Шевченка на Дубенщині організовано літературно – мистецький захід. З метою підтримки та розвитку української мови, як елементу національної самосвідомості, проведений флешмоб «Я люблю українську мову». До Міжнародного дня капелана проведений захід «Капелани на службі Богу та Україні». Взяли участь у Всеукраїнському форумі «Ткацтво UA:Традиції.Ветерани.Відновлення через ремесла» у м. Рівному.
Запроваджена нова культурно-освітня та пізнавальна послуга «Квест у Дубенському замку»; започатковано послугу церемонії вінчання у замку. З метою забезпечення культурно-розважальних та пізнавально-освітніх потреб дітей започатковано новий туристичний продукт «Гаррі Поттер на канікулах у Дубенському замку», а також протягом працювала «Резиденція Святого Миколая».
Протягом року Дубенський замок відвідало 47 тис. осіб, серед яких представники 25 іноземних держав. Поведено 1380 екскурсій, створено 40 виставок, організовано та проведено 163 культурологічні заходи.
Усі події 2024 року були висвітлені на офіційному сайті ДІКЗ м. Дубно та в соціальних мережах.
Науково-фондова робота
У 2024 році робота відділу фондів була спрямована на збереження, поповнення музейної збірки оригінальними матеріалами, облік, наукову обробку, реставрацію музейних цінностей та створення електронної форми обліку фондових колекцій.
Станом на грудень 2024 року у фонди заповідника надійшов 141 музейний предмет основного фонду: 46 – речових, 32 – образотворчих, 37 – писемних, 20 – археологічних, 4 – нумізматичних, 2 – фотографії. До науково – допоміжного фонду надійшло 137 предметів. Всього додалось 278 експонатів основного та науково – допоміжного фондів.
У 2024 році фондова збірка поповнилась лише експонатами, що були передані музею безкоштовно, зокрема:
- фонд образотворчого та декоративно – прикладного мистецтва поповнився завдяки тимчасовим мистецьким виставкам та пленерам. Картинами художників: А. Казмірука «Вид вечірнього Дубна», «Вид Дубенського замку зі сторони річки Ікви»; художників-пленеристів Л. Ковриги, В. Гвоздинського, О. Падовської, П. Ошурко, О. Нікольського. Мистецька колекція поповнилась дерев’яною скульптурою 18 століття «Ангел».
- археологічний фонд був доповнений колекцією знахідок 18-19 століття під час археологічних розкопок та шурфувань на території острова Дубовець: предмети побуту, прикраси, елементи одягу. Колекція поповнилась унікальною знахідкою – писанкою 11-12 століття, що була знайдена під час археологічних шурфувань на території Дубенського замку. Мешканець с. Княгинин, Ю. Ковальчук, передав до фондової збірки монети: литовський шеляг 1627 року та пруський гріш 1534 року.
- речовий фонд поповнено предметами музейного значення, зокрема, етнографічною колекцією вишитих рушників, серветок, доріжок, скатертин, що були передані мешканкою с. Великі Сади, Дубенського району Євгенією Березюк. Вишиті картини, глечик, макітра передані мешканкою с. Нагоряни Дубенського району Ганною Луцик. Вишиті наволочки, прошви, вишиті доріжки передав до фондової збірки директор заповідника Л. Кічатий. Директор школи с. Нова Пляшева І. Суходольський передав заповіднику колекцію рушників, вишитих гладдю початку 20 ст. До фондової збірки надійшли: хромові чоботи 1978 року, скульптури порцелянові «Тарас Бульба», «Голуб»; мішок продовольчий Німецького Рейху 1941-1944 рр.
- документальний фонд поповнився колекцією непоштових марок та поштових пам’ятних марок із сакральним та мистецьким зображенням, що були передані колекціонером, головою Дубенської первинної організації УТОС М. Мельниченком; марковим аркушем та поштовим конвертом, присвяченим 80- річчю бою під Гурбами, що були подаровані начальницею управління культури та туризму Рівненської ОДА Л. Романюк; колекціями книг, факсимільними виданнями: «Львівський Апостол 1574 року», «Теслугівський Апостол 1594 року», «Реймське Євангеліє», «Галицько-Волинське Євангеліє 12 століття», «Буквар Івана Федорова 1574 року», «Луцький псалтир 1384 року», «Молитовник князя Володимира», «Молитовник Гертруди 10-11 ст.», які були подаровані директоркою видавництва «Горобець» м. Київ Ганною Горобець. Документальний фонд поповнено унікальною книгою – факсимільним виданням «Дубенське Євангеліє 16 ст.»
- нумізматична група фондів була поповнена пам’ятними монетами номіналом 10 гривень: «Державна спеціальна служба транспорту», « Командування об’єднаних сил ЗСУ», «Антонівський міст», що були подаровані директором ДІКЗД Л. Кічатим. До нумізматичної збірки надійшов «Нагрудний знак 43-го полку кресових стрільців легіону байонців» 1929-1939 рр., що був подарований до фондів заповідника мешканцем м. Дубна, колекціонером В. Зіруком.
Завершено реставрацію ікон та дерев’яної скульптури із фондової колекції Заповідника на базі Львівської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України. Продовжено роботу по наповненню електронної бази обліку музейних предметів та переведено в електронну форму 8 фондових інвентарних книг. Розпочато роботу по внесенню фондових предметів до Реєстру Музейного Фонду України.
Робота у напрямку туризму, менеджменту та інвестицій
Подано заявку на участь у проекті ULEAD щодо створення спільного комунального підприємства у сфері розвитку туризму. Взяли участь у навчальних модулях в рамках проекту ULEAD щодо створення спільних комунальних підприємств у сфері туризму. Науковий співробітник відділу Наталія Муха з 1 по 5 квітня взяла участь у навчальній поїздці по комунальних закладах сфери туризму Львівської області в рамках проекту ULEAD.
Керівник відділу Микола Мандзюк 23 вересня 2024 року взяв участь у презентації нового конкурсу проектів Interreg EU у місті Рівне з метою реалізації проєктів транскордонної співпраці в галузі культури.
Взяли участь у zoom-зустрічах щодо реалізації проєкту «Via Regia на дотик», який втілюється у партнерстві із Управлінням культури і туризму РОДА.
Здійснено загальну організацію та координацію працівників установи із знімальною групою в ході зйомок промо-відео про Дубенський замок в контексті шляху Via Regia. Керівник відділу Микола Мандзюк 24-25 жовтня взяв участь у воркшопі в м. Вінниця щодо розбудови культурних шляхів Ради Європи, а також для пошуку партнерств з метою популяризації шляху Via Regia.
Доповнено концепцію проведення екскурсійного обслуговування для відвідувачів Дубенського замку у вигляді квесту, проведено оцінку забезпечення потреб та необхідних матеріалів, які будуть використовуватися під час проведення екскурсійного обслуговування даного туристичного продукту, здійснено дизайн і замовлення сувенірів для учасників.
Взяли участь в організації та проведенні тематичних різдвяних та новорічних екскурсій для дітей і підлітків «Візит до Святого Миколая в Дубенському замку».
Розроблено концепцію та комерційну пропозицію щодо комплексу послуг весільного туризму на території Дубенського замку. Розроблено концепцію та план проведення послуги вінчання в Дубенському замку. Проведено моніторинг технічних можливостей сайту заповідника та сформоване технічне завдання для покращення його роботи. Проведено комунікацію з експертами маркетингової агенції щодо популяризації та просування Дубенського замку через ресурси Google.
Здійснено моніторинг та оцінку спільно із представниками господарської частини установи щодо вирішення проблем доступності до об’єктів замку для людей з інвалідністю .Взято участь у комплексі консультацій з експертами щодо облаштування безбар’єрного простору та доступності об’єктів заповідника.
Пам’яткоохоронна та господарська робота
Проводилось систематичне обстеження та контроль на предмет збереження і дотримання експлуатації власниками та орендарями приміщень пам’яток архітектури місцевого та національного значення, які перебувають на балансі Державного історико-культурного заповідника міста Дубно. Здійснювався постійний контроль за проведенням поточних ремонтно-відновлювальних робіт на об’єктах заповідника, які проводять реставратори будівельної бригади. Комісією Заповідника у січні 2024 року здійснені візуальний огляд та фотофіксація об’єктів культурної спадщини місцевого значення – церква святого Іллі (охор. № 19-Рв) по вул. Данила Галицького,13 і Спасо-Преображенська церква ХVІІ ст. (охор. № 18-Рв) по вул. Івана Франка у м. Дубно Рівненської обл. У ході обстеження комісією заповідника було оглянуто технічний стан будівлі, проведено інвентаризацію та звірку історичних і культурних цінностей храму. За результатами обстеження складено відповідний акт.Комісією Заповідника здійснено візуальний огляд та фотофіксація пам’яток історії, культури і архітектури національного значення – церква святого Юрія 1700 р. (охор. № 1494-Н/1) і дзвіниця церкви святого Юрія ХІХ ст. (охор. № 1494-Н/2) по вул. Садова, 10 у м. Дубно Рівненської обл., церква святого Миколая ХVІІ ст. (охор.№ 611-Н), яка розташована за адресою: вул. Данила Галицького, 28. У ході обстеження комісією заповідника м. Дубно було оглянуто технічний стан будівлі, проведено інвентаризацію та звірку історичних і культурних цінностей храму. За результатами обстеження складено відповідний акт. Комісією Заповідника здійснено візуальне обстеження прилеглої території пам’ятки архітектури національного значення – замку князів Острозьких (охор. № 609/1) за адресою: вул. Замкова, 15 у м. Дубно Рівненської області. У ході обстеження було виявлено побудовані господарські будівлі, з яких стікають нечистоти в оборонний рів. Даний акт обстеження складений для притягнення винних до адміністративної відповідальності.
Надання спеціалістами фахових рекомендацій щодо здійснення 3-D сканування і моделювання будівель, проведення археологічних досліджень, відновлення втрачених автентичних архітектурних елементів; подальшого виготовлення проектно-кошторисної документації та проведення експертизи; ремонтно-відновлювальних і консерваційних робіт та робіт із благоустрою на даних об’єктах культурної спадщини національного значення. Підготовлено листи у лютому 2024 року орендарям сакральних об’єктів культурної спадщини національного значення, які перебувають на балансі заповідника щодо проведення термінових заходів із благоустрою будівель та прилеглої до них території.
Підготовлено пропозиції щодо виготовлення навігаційних туристичних вказівників для відвідувачів виставкових залів палацу князів Любомирських, а також зразки оригінальних рішень освітлення казематів та підвальних приміщень Дубенського замку для розгляду на засіданні науково – методичної ради заповідника.
Комісією заповідника у квітні 2024 року планово оглянуто об’єкти сакральної спадщини міста Дубно – Парафіяльний костел Яна Непомука 1830 р. і будинок Домбровських ХІХ ст. (церква Архангела Гавриїла) на предмет технічного стану та з метою інвентаризації збережених культурних цінностей у цих пам’ятках. У ході огляду здійснено фотофіксацію. По завершенні огляду складено акти візуального обстеження. Підготовлено технічні паспорти на об’єкти культурної спадщини заповідника міста Дубно та направлено на опрацювання Рівненському обласному БТІ для введення (реєстрації) технічного паспорта в електронний реєстр. Встановлені відповідно до вимог чинного законодавства пам’ятко-охоронні дошки нового зразка на пам’ятках архітектури національного значення, які перебувають на балансі заповідника м. Дубна: Луцькій брамі, церкві святого Миколая, келіях колишнього монастиря бернардинів, церкві святого Юрія, дзвіниці церкви святого Юрія.
Взяли участь в онлайн вебінарі «Презентація можливостей та переваг DREAM» для ознайомлення з Єдиною цифровою інтегрованою інформаційно-аналітичною системою управління процесом відбудови об’єктів нерухомого майна, будівництва та інфраструктури (цифрова екосистема DREAM), у засіданні круглого столу Українського державного інституту культурної спадщини (УДІКС), у роботі наукової конференції: «Охорона культурної спадщини як невід’ємний елемент сталого розвитку суспільства» з доповіддю на тему «Культурна спадщина у воєнний час».
Підготовлено інформацію на звернення начальника Управління АМЖКГЗВ Дубенської міської ради Анатолія Омелянчука щодо розгляду науково-проектної документації «Коригування історико-культурного опорного плану м. Дубно Рівненської області з визначенням меж і режимів використання зон охорони пам’яток та історичних ареалів» та щодо меж та режимів використання зон охорони пам’яток та історичних ареалів стосовно заповідника. Підготовлено і направлено у червні 2024 року звернення співвласникам пам’ятки архітектури місцевого значення – Хмелефабрика кінця ХІХ – поч. ХХ ст. у м. Дубно Рівненської обл. щодо надання копій відповідних документів і дозволів на пристосування частини приміщення будівлі під готельні номери згідно з вимогами чинного законодавства України «Про охорону культурної спадщини».
У серпні 2024 року складено акт візуального огляду пам’ятки архітектури місцевого значення Спасо-Преображенська церква 17 ст. про виявлення під час обстеження цієї сакральної будівлі несанкціонованого будівництва водосвятної каплиці на прилеглій території, розташованій в охоронній зоні та в межах історичного ареалу міста Дубно. Складено у серпні 2024 року акт візуального огляду пам’ятки архітектури місцевого значення – церква Святого Іллі 1908 р. про виявлення під час обстеження цієї сакральної будівлі несанкціонованого будівництва двох цегляних будівель на прилеглій до пам’ятки території, розташованій в охоронній зоні та в межах історичного ареалу міста Дубно.
Отримано від орендаря пам’ятки місцевого значення – Хмелефабрика ХІХ – поч. ХХ ст. гр. Андрія Ісаєва і розглянуто науково-проєктну документацію – робочий проект «Реставрація, консервація та пристосування під готель будівлі Хмелефабрики в м. Дубно» у 4-х томах, виготовлену ТОВ «ТОП ГІП». Рівне, 2024 р. Підготовлено відповідь на звернення настоятеля Свято-Іллінського собору отця Ігоря Когута щодо розгляду і погодження науково-проєктної документації «Ескіз намірів забудови» (господарський будинок, вул. Д. Галицького,13, м. Дубно, Рівненська обл.)
Підготовлено і направлено у жовтні 2024 року листи з фотографіями Архієпископу Рівненському і Острозькому владиці Іларіону про вжиття термінових заходів з благоустрою пам’яток архітектури національного значення – Луцької брами, келій монастиря бернардинів, костелу і монастиря кармеліток та прилеглої території з метою підготовки будівель та інженерного обладнання до експлуатації в осінньо-зимовий період та з метою збереження пам’яток відповідно до укладених охоронно-орендних договорів між Рівненською обласною радою і Рівненською єпархією УПЦ КП та ст. 23-25 Закону України «Про охорону культурної спадщини».
Робочою бригадою заповідника встановлено захисний дашок над переходом біля пам’ятки архітектури національного значення – Луцька брама (охор. № 610-Н) по вул. Данила Галицького,32 у м. Дубно Рівненської обл. Проведені поточні ремонтно-відновлювальні роботи з опорядження (штукатурні та побілочні роботи) внутрішніх стін передпокою першого і другого поверху палацу князів Любомирських.
Проведено поточні ремонтні роботи з опорядження зовнішніх вхідних сходів до центрального входу палацу князів Любомирських та сходів південного каземату. Проводились роботи з розчистки підвальних приміщень від будівельного сміття у пам’ятці архітектури місцевого значення – будинку купця ХІХ ст., штукатурні і малярні опоряджувальні роботи зовнішнього фасаду пам’ятки архітектури місцевого значення – житлового будинку ХІХ ст. по вул. Кирила і Мефодія,12 і поточний ремонт вінчаючого карнизу.
Виконано поточні ремонтні роботи з опорядження (штукатурка та побілка) вхідного порталу та поновлення фарбового шару на геральдичній композиції Надбрамного корпусу Дубенського замку, ремонтні роботи з опорядження (штукатурка та побілка) правого і лівого крила західної опорної фасадної стіни Надбрамного корпусу Дубенського замку.
Методична робота
Систематично проводились засідання науково-методичної ради, методичні та практичні консультації з науковцями Львівської галереї мистецтв ім. Б. Возницького щодо наповнення та відновлення інтер’єру вестибюлю палацу князів Любомирських. Постійно відбувались тренінги та практикуми для працівників заповідника за сприяння Дубенського центру психосоціальної підтримки.
На звернення адміністрації Дубенського ліцею №1 вчителю історії Оксані Гриць надавались матеріали іменних фондів родини Юрія Шумовського, Ігоря Лозов’юка, Бориса Возницького з метою подальшої підготовки на базі ліцею фотодокументальної експозиції «Наша плеяда».
Надано консультації Регіональному центру розвитку територій у партнерстві з ВПВГО «ГУД» у Рівненській області щодо розміщення інформації на мандрівних картах для осіб з порушеннями зору. Надано консультації та рекомендації керівником підприємства об’єднання громадян «Науково-дослідний інститут історії архітектури та містобудування» ГО «Українське товариство охорони пам’яток історії та культури» (м. Київ) Сергієм Юрченком щодо здійснення 3-Д сканування і моделювання оборонних споруд Дубенського замку – північного і південного бастіонів з казематами; виготовлення проєктно-кошторисної документації та здійснення експертизи з подальшим проведенням ремонтно-відновлювальних та реставраційних робіт на даних об’єктах.
Підписано угоду про співпрацю з БФ «Рокада» (06.11.2024р.) щодо реалізації спільних заходів, тренінгів, груп підтримки та фокус-груп, залучення широкого кола громадян до проблем ВПО, які проживають у Рівненській області.
На 2024 рік підписано Меморандум про співпрацю КЗ «РОУНБ» РОР щодо здійснення наукової, науково-інформаційної діяльності, а саме участі в проєкті «Історична Волинь». Підписано Договір про співпрацю з Вербською сільською радою у сфері культури, туризму, збереження історичної спадщини (17.01.2014 р.). Укладена Угода про співпрацю з Братством Курковим землі Єленьогурської Республіки Польща у галузі розвитку науки, культури, освіти, музейної справи (13.06.2024 р.).
Підписаний Договір про співпрацю з Тракайським історичним музеєм (Литва) щодо двостороннього розвитку в галузі культури, науки та мистецтва, знання історії, популяризації національної спадщини, обміну досвідом організації виставок, вивчення історичних досліджень, обміну кадрами у сфері підвищення кваліфікації.
Укладений Договір про співпрацю у напрямку методичної, науково-дослідницької роботи, інформаційних та консультативних послуг, взаємного обміну досвідом, стажування та підвищення кваліфікацій з Інститутом Археології НАН України (03.09.2024р.).
На завершення календарного року троє працівників пройшли атестацію щодо оцінки професійного рівня, відповідності кваліфікаційним вимогам і посадовим обов’язкам.