![Леся Українка - поетеса](/images/2021/09/12/lesya-ukrainka.jpg)
Леся Українка. Геніальна українська поетеса без кліше радянської пропаганди
Перегляди: 698
25 лютого Україна на державному рівні відзначила 150-річчя Лариси Косач-Квітки, яку світ знає більше як Лесю Українку. Радянська пропаганда приписувала відомій на увесь світ драматургині, поетесі безліч кліше, але настав час подивитись на неї по-іншому. У школі нас вчать, що уже в 4 роки Леся вміла читати, знала 10 іноземних мов, хворіла на туберкульоз кісток. Але традиційне викладання її біографії та творчості дуже спростило постать Лесі Українки. Тому довгі-довгі роки ми бачили її не як велику письменницю і дуже глибоку особистість, а просто слабосилу, хвору дівчину.
Насправді вона була в середовищі лідерів думок свого часу. Академічні знання, геніальні твори, зібрання фольклору і справжня любов до України, – ось , що найперше характеризувало українську поетесу.
Відобразити Лесин характер, її переживання та думки, знову насолодитись її поетичними рядками поставили собі за мету організатори літературного свята, яке відбулось у зеленій залі палацу князів Любомирських Державного історико-культурного заповідника м.Дубно. Студенти Дубенського педагогічного коледжу РДГУ – учасники конкурсної програми – декламували глибокі за змістом та суттю твори Лесі Українки, а ведучі заходу розповідали про невідомі факти з її життєпису.
Як і в кожному конкурсі, студентську майстерність декламування поезії оцінювало журі у складі заступника директора педколеджу з виховної роботи Віри Семещук, викладача української мови та літератури цього навчального закладу Ольги Прокопчук, заступника директора з наукової частини Заповідника Надії Любецької та заввідділу фондів установи Еліни Посільської.
![150-річчя Лесі Українки 4](/images/2021/09/12/150-richchya-3.jpg)
![150-річчя Лесі Українки 5](/images/2021/09/12/150-richchya-5.jpg)
Вручаючи подарунки найкращим читцям Лесиної поезії, Надія Любецька подякувала студентам та педагогом навчального закладу за популяризацію вітчизняної літературної спадщини і висловила впевненість, що ще не одне покоління українців буде насолоджуватись поетичним словом геніальної поетеси.
Насправді вона була в середовищі лідерів думок свого часу. Академічні знання, геніальні твори, зібрання фольклору і справжня любов до України, – ось , що найперше характеризувало українську поетесу.
Літературне свято в честь відзначення 150-річчя Лесі Українки відбулося в палаці Любомирських
Відобразити Лесин характер, її переживання та думки, знову насолодитись її поетичними рядками поставили собі за мету організатори літературного свята, яке відбулось у зеленій залі палацу князів Любомирських Державного історико-культурного заповідника м.Дубно. Студенти Дубенського педагогічного коледжу РДГУ – учасники конкурсної програми – декламували глибокі за змістом та суттю твори Лесі Українки, а ведучі заходу розповідали про невідомі факти з її життєпису.
![150-річчя Лесі Українки](/images/2021/09/12/150-richchya-lesi-ukrainky.jpg)
![150-річчя Лесі Українки 1](/images/2021/09/12/150-richchya-01.jpg)
![150-річчя Лесі Українки 2](/images/2021/09/12/150-richchya-2.jpg)
Як і в кожному конкурсі, студентську майстерність декламування поезії оцінювало журі у складі заступника директора педколеджу з виховної роботи Віри Семещук, викладача української мови та літератури цього навчального закладу Ольги Прокопчук, заступника директора з наукової частини Заповідника Надії Любецької та заввідділу фондів установи Еліни Посільської.
![150-річчя Лесі Українки 4](/images/2021/09/12/150-richchya-3.jpg)
Найбільші симпатії у вигляді найвищих балів, відповідно диплом переможця конкурсу здобув студент другого курсу педколеджу Іван Максим’юк, друге місце присуджено першокурсниці Анні Собчук, третє місце дісталось студентці другого курсу Анні Ярмолюк.
![150-річчя Лесі Українки 5](/images/2021/09/12/150-richchya-5.jpg)
Вручаючи подарунки найкращим читцям Лесиної поезії, Надія Любецька подякувала студентам та педагогом навчального закладу за популяризацію вітчизняної літературної спадщини і висловила впевненість, що ще не одне покоління українців буде насолоджуватись поетичним словом геніальної поетеси.