Логотип Дубенський замок
  • Головна
  • Відвідувачам
  • Інклюзія
  • Галерея
  • Про нас
  • Контакти

Загальні новини

Леся Українка - поетеса

Леся Українка. Геніальна українська поетеса без кліше радянської пропаганди

25 лютого Україна на державному рівні відзначила 150-річчя Лариси Косач-Квітки, яку світ знає більше як Лесю Українку. Радянська пропаганда приписувала відомій на увесь світ драматургині, поетесі безліч кліше, але настав час подивитись на неї по-іншому. У школі нас вчать, що уже в 4 роки Леся вміла читати, знала 10 іноземних мов, хворіла на туберкульоз кісток. Але традиційне викладання її біографії та творчості дуже спростило постать Лесі Українки. Тому довгі-довгі роки ми бачили її не як велику письменницю і дуже глибоку особистість, а просто слабосилу, хвору дівчину.

Насправді вона була в середовищі лідерів думок свого часу. Академічні знання, геніальні твори, зібрання фольклору і справжня любов до України, – ось , що найперше характеризувало українську поетесу.

Літературне свято в честь відзначення 150-річчя Лесі Українки відбулося в палаці Любомирських

Відобразити Лесин характер, її переживання та думки, знову насолодитись її поетичними рядками поставили собі за мету організатори літературного свята, яке відбулось у зеленій залі палацу князів Любомирських Державного історико-культурного заповідника м.Дубно. Студенти Дубенського педагогічного коледжу РДГУ – учасники конкурсної програми – декламували глибокі за змістом та суттю твори Лесі Українки, а ведучі заходу розповідали про невідомі факти з її життєпису.

150-річчя Лесі Українки
150-річчя Лесі Українки 1
150-річчя Лесі Українки 2

Як і в кожному конкурсі, студентську майстерність декламування поезії оцінювало журі у складі заступника директора педколеджу з виховної роботи Віри Семещук, викладача української мови та літератури цього навчального закладу Ольги Прокопчук, заступника директора з наукової частини Заповідника Надії Любецької та заввідділу фондів установи Еліни Посільської.

150-річчя Лесі Українки 4
Найбільші симпатії у вигляді найвищих балів, відповідно диплом переможця конкурсу здобув студент другого курсу педколеджу Іван Максим’юк, друге місце присуджено першокурсниці Анні Собчук, третє місце дісталось студентці другого курсу Анні Ярмолюк.

150-річчя Лесі Українки 5

Вручаючи подарунки найкращим читцям Лесиної поезії, Надія Любецька подякувала студентам та педагогом навчального закладу за популяризацію вітчизняної літературної спадщини і висловила впевненість, що ще не одне покоління українців буде насолоджуватись поетичним словом геніальної поетеси.

Контакти

Логотип заповідника Дубно
Україна, 35600, Рівненська область
місто Дубно, вулиця Замкова, 7a
+380984758621 (каса)
+380965752552 (шлюб)
Email: Напишіть нам!
Web: www.zamokdubno.com.ua

Графік роботи

З 15 травня працюємо з 9:00 до 20:00 год.
Без обідньої перерви.

Експозиційні та виставкові зали зачиняються за 15 хв до завершення робочого дня.

Вихідні дні: 1 січня, 7 січня та перший день Великодня

Долучайтеся до нас!

© 2024 Дубенський замок