Логотип Дубенський замок
  • Головна
  • Відвідувачам
  • Інклюзія
  • Галерея
  • Про нас
  • Контакти

Експозиції та виставки

Експозиція етнорафії та декоративно-прикладноо мистетства
На картинці селянська хата кінця XIX століття. Праворуч - кімната господарів - світлиця, наповнена необхідними предметами побуту. Інша частина хати - сіни з різним господарським реманентом.

Експозиція етнографії та декоративно-прикладного мистетства «Ой роде наш красний...»

На експозиції показано речі побуту, знаряддя обробітку ґрунту, ремісничі вироби, основні предмети інтер’єру традиційної української селянської хати кінця XIX – початку XX ст.
В окремій залі представлені різні види декоративно-прикладного мистецтва, яке має глибинні зв’язки з історичним минулим. Тут показаний народний одяг – один з основних компонентів матеріальної культури народу. У вишитих сорочках і рушниках закладено символічне сприйняття світу, яке виразилося магічними узорами-оберегами. До уваги відвідувачів також вироби з кераміки, лозоплетіння, соломоплетіння, художнє різьблення тощо.
Чимало уваги приділено сучасному одягу в народному стилі. Серед них – весільний одяг, розроблений доцентом кафедри художнього текстилю львівської академії мистецтв Зеновією Шульгою та Зоєю Семак, кандидатом технічних наук. Одяг, розроблений дизайнерами Приватного акціонерного товариства «Едельвіка» із м. Луцька.
Предмети народного господарства та витвори декоративно-прикладного мистецтва це – багатий, гармонійний світ, що доніс до нас національні риси української культури. У них відбиті надбання та художній геній українського народу.

Контакти

Логотип заповідника Дубно
Україна, 35600, Рівненська область
місто Дубно, вулиця Замкова, 7a
+380984758621 (каса)
+380965752552 (шлюб)
Email: Напишіть нам!
Web: www.zamokdubno.com.ua

Графік роботи

З 15 травня працюємо з 9:00 до 20:00 год.
Без обідньої перерви.

Експозиційні та виставкові зали зачиняються за 15 хв до завершення робочого дня.

Вихідні дні: 1 січня, 7 січня та перший день Великодня

Долучайтеся до нас!

© 2024 Дубенський замок